Predpôrodný kurz v pohodlí domova

 

viac-kurz-predporodny-na-vyskuKurz je rozdelený na 8 stretnutí, ktoré vás prevedú témami tehotenstvo, pôrod, šestonedelie, starostlivosť o dieťatko a dojčenie. Všetky tieto informácie sú užitočné ako pre budúcu mamku, tak aj pre otecka. Prvou časťou vás bude sprevádzať pôrodná asistentka a druhou časťou lekárka s praxou na neonatológii a laktačná poradkyňa v jednom.

Kurz prebehne v malej skupinke, max. 10 žien dvakrát do týždňa.

 

Cena ONLINE kurzu je za balíček 49 Eur.

 

Za jedno stretnutie mimo balíčka 9 Eur.

 

Témy kurzu:

 

1. Otvorene o tehotenstve (25.5.2021)

 • Povieme si o tom, s akými zmenami sa ženy najčastejšie stretávajú počas jednotlivých trimestrov;
 • Zameriame sa na prirodzenú podporu tela tehotnej ženy – jednoduché cviky, aromaterapia, bylinky, strava, harmonizácia panvy, bruška pomocou Rebozo metódy a veľa iného…

Stretnutie určené výlučne pre ženy.

(Evka Sokirková)

 

2. Otvorene o predpôrodnom období (27.5.2021)

 • Ako pripraviť a povzbudiť telo aj myseľ pred pôrodom – opäť si pripomenieme aj Rebozo techniky, výber miesta pôrodu, pôrodné prianie;
 • Podporná osoba pri pôrode- áno či nie?
 • Čo robiť, keď je dieťatko otočené koncom panvovým?
 • Povieme si aj o predčasnom pôrode a potermínovom tehotenstve.
 • Keďže aktuálne sú v mnohých pôrodniciach zavedené opatrenia – rúško pri pôrode na tvári ženy, zákaz návštev – ako sa pripraviť na tieto situácie a v rámci možnosti ustáť svoje práva.

Stretnutie určené výlučne pre ženy.

(Evka Sokirková)

 

Od 3. stretnutia budú prebiehať témy určené pre oboch budúcich rodičov.

 

3. Otvorene o pôrode (1.6.2021)

 • Kedy sa to celé začne a ako?
 • 4 doby pôrodné;
 • Výber polohy pri pôrode, úľavové metódy;
 • Štandardný pôrod v pôrodnici – ako si ho čo najviac spríjemniť;
 • Situácie, ktoré Vás môžu postretnúť a čo robiť;
 • Akútny/plánovaný cisársky rez – čo očakávať a čo môžete spraviť pre čo najšetrnejší a najláskavejší príchod dieťatka pri SC.

(Evka Sokirková)

 

4. Starostlivosť o novorodenca I. (3.6.2021)

 • Nová bytosť s nami, ako jej porozumieť, prvé minúty a hodiny života, čo je dôležité vedieť počas pobytu v pôrodnici.

(Ivka Kušnierová)

 

5. Otvorene o šestonedelí (8.6.2021)

 • Fyzické zmeny po pôrode;
 • Oddych, pokoj, výživná strava a dôvera okolia;
 • Dieťa ako súčasť matky aj po pôrode;
 • Žena sa stáva matkou, pár rodinou;
 • Využitie Reboza aj v šestonedelí;
 • Bežné problémy a ako na ne;
 • Záverečná relaxácia a vizualizácia.

(Evka Sokirková)

 

6. Starostlivosť o novorodenca II. (14.6.2021)

 • Vnímavá starostlivosť, prvé dni doma, praktické rady pre pohodový život s dieťatkom (kúpanie, spánok, starostlivosť o pupček, kedy na prechádzku, starostlivosť o pokožku dieťatka, čo s kolikou a refluxom, ako vplýva strava mamky na dieťatko, ako dieťatko utíšiť…)
 • K manipulácii s dieťatkom, prebaľovaniu, obliekaniu dostanete videjká do mejlu.

(Ivka Kušnierová)

 

7. Dojčenie I. (15.6.2021)

 • Čo sa o dojčení bežne nehovorí a ako začať, aby bolo dojčenie úspešné. Polohy pri dojčení, ako často a ako dlho dojčiť, ako spoznať, či dieťatko naozaj pije…

(Ivka Kušnierová)

 

8. Dojčenie II. (17.6.2021)

 • Najčastejšie otázky o dojčení, starostlivosť o bradavky, riešenie niektorých ťažkostí, ktoré sa pri dojčení môžu vyskytnúť: čo ak sa dieťatko neprisáva, ak sú prsia veľmi naliate, ak je mliečka menej, ak treba dokrmovať, ak je dieťatko plačlivé, ak bolia bradavky…
 • Ku téme Dojčenie dostanete linky na zaujímavé videjká.

 

POZOR!!! Vaši partneri neprídu skrátka. Jedno samostatné stretnutie je aj pre mužov. Náš absolvent Predpôrodného kurzu, aktuálne už dvojnásobný otec Mišo Hlinka, s Vami rád podiskutuje na tému “Tehotenstvo, pôrod a rodičovstvo očami muža-otca”. Stretnutie si dohodneme na termín, ktorý sadne všetkým záujemcom.

Súčasťou stretnutí je aj priestor na diskusiu.

V prípade záujmu o DARČEKOVÝ POUKAZ na kurz pre blízkeho nás kontaktujte na kurzy@rastiemesdetmi.sk.

 

Kurz máme už rozbehnutý, prihlasujte sa na aktuálne témy tu.

 

Prečítajte si odporúčania od našich absolventov kurzu.


O lektorkách a lektoroch:

 

viac-lektorka-Evka_Sokirkova2-predporodny-kurzBc. Eva Sokirková

Moje vzdelávanie smerovalo vždy zdravotníckym smerom. A tak mám za sebou štúdium všeobecnej sestry s maturitou, jeden ročník štúdia zdravotníckeho záchranára, dva ročníky štúdia na medicíne odbor stomatológia a ako posledné – zatiaľ – je ukončené bakalárske štúdium v odbore pôrodná asistencia. Tam som pocítila, že je to cesta, ktorou by som rada šla. Pracovala som aj ako opatrovateľka seniorov v Rakúsku. Po roku prišla ponuka ísť pracovať ako pôrodná asistentka do Bratislavy, do Sanatória Koch. Neváhala som. Aj keď som v Bratislave nemala veľa známych, strávila som tam krásne dva mesiace. Ozvali sa mi totiž z Košíc, z nemocnice v Šaci, že majú voľnú pozíciu pôrodnej asistentky. A keďže som mala v Košiciach rodinu a väčšie zázemie, vrátila som sa. Vtedy som uvažovala inak. Dnes by som sa možno odvážne pustila aj ďalej. Ale vtedy…V Šaci som pracovala 6 mesiacov. Pre niekoho krátko. No mne stačil ten čas na to, aby som zistila, že systémom, akým sa tam pracuje, ja pracovať nechcem. Popri práci som začala robiť predpôrodné kurzy. Najprv pre MC Stonožka. Neskôr, keď som odišla z nemocnice, aj sama s kamarátkou laktačnou poradkyňou. Potom pre MC Slniečko. Až ma cesty doviedli k Lenke Elečkovej a už niekoľko rokov spolupracujeme na predpôrodných kurzoch.  Po odchode zo Šace som pracovala s prestávkami na materskej a rodičovskej dovolenke ( 7 rokov ) 12 rokov v T-systems. Áno, aj to sa dá. Presedlať na úplne inú profesiu. Srdce ma však stále ťahalo k tehuľkám. Aby som ostala v kontakte s touto oblasťou, vzdelávala som sa – chodila na rôzne konferencie zamerané na tehotenstvo a pôrod, mám kurz plávania pre tehotné ženy, kurz Reboza a Sprievodkyne zdravým tehotenstvom a pôrodom u Anky Kohútovej v Čechách, prešla som si prvým stupňom Motýlej metamorfnej techniky u Jitky Třešňákovej a plánujem sa ďalej vzdelávať v oblasti aromaterapie pre pôrodné asistentky a vaginálnej bylinnej náparky.

Som ženou, dcérou, sestrou a matkou troch úžasných detí, z toho dvoch doma narodených. A ďakujem za každé láskavé zrodenie bytostí tu na Zemi. Prajem ho každej žene a dieťatku, aj keď viem, že cesta k nemu môže byť kľukatá. Prajem otcom a mužom, aby zažili silu svojej ženy a jej zrodenia sa v matku. Aby našli v sebe odvahu stáť pri nej a chrániť a podporovať ju počas pôrodu aj po ňom. Aj keď viem, že to nieje vždy možné.  Verím, že Vám na našich stretnutiach odovzdám čo najužitočnejšie informácie, ktoré budete vedieť prakticky použiť. A budete odchádzať s pocitom, že ste investovali svoj čas a financie do niečoho zmysluplného.

 

 

viac-lektorka-Ivka_Kusnierova-predporodny-kurz-upravMUDr. Ivana Kušnierová

Som mama troch detí, manželka, poradkyňa pri dojčení, lekárka s praxou na novorodeneckom oddelení a hlavne žena, ktorá má chuť robiť veci krajšie, lepšie, láskavejšie a pohodovejšie, ako doteraz. Tak, aby sa každodenná rutina stala radosťou, aby každá chvíľka s dieťatkom /aj bez neho/ bola dôvodom na úsmev a vďaku. Tak, aby sme dokázali našim deťom vytvoriť svet plný pochopenia, istoty a skutočného šťastia. Svet, v ktorom bude stáť za to žiť. Zatiaľ aspoň v rodine :-).

 

 

 

 

 

 

Stretnutie pre mužov – vedie Michal Hlinka

 

viac-lektor-Michal-Hlinka-predporodny-kurzMilí muži, môžete sa tešiť na stretnutie určené výhradne pre vás! Mišo je náš absolvent Predpôrodného kurzu, ktorý ho navštevoval so svojou manželkou, keď čakali svoje prvé bábätko. Aktuálne je už dvojnásobným otcom, bol pri pôrode oboch detí, má skúsenosť s dvomi rôznymi košickými nemocnicami. Stretnutie s názvom Tehotenstvo, pôrod a rodičovstvo očami muža-otca je o praktických skúsenostiach a tipoch, ktoré vám pomôžu ľahšie pochopiť seba, ženu, dieťa v období tehotenstva, pôrodu a prijať rodičovstvo ako výzvu v živote…a ako sa z toho nezblázniť :-).