Tanec rodičiek

 

Tanec_rodiciek_info-1Tanec rodičiek sú jemné pohyby, ktoré uvoľňujú celú panvovú oblasť ženy, dôraz sa kladie aj na držanie tela, dýchanie, vnímanie svojho tela a dieťatka. Posilňujú sa pri ňom partie tela, ktoré sú v tehotenstve najviac namáhané ako bedrová, krížová, medzilopatková oblasť.
Bábätká v brušku sú pri tanci jemne hojdané a obvykle sa upokoja. Ženy si zažijú hlboké uvoľnenie celého tela, vypnutie neustáleho prúdu myšlienok, ktorý je v dnešnej dobe tak bežný a stresujúci a môže brzdiť pôrod.

Tanec je, podľa mnohých zdrojov, najprirodzenejší pohyb pre ženy, dnešná doba však mnoho ženského potláča. Preto je výborné sa počas tehotenstva vrátiť k svojej ženskej podstate, spomaliť, upokojiť sa. Tým, že žena počas tehotenstva tancuje, uvolňuje si telo, má kondíciu, je viac pripravená lepšie zvládnut pôrod, ktorý môže byť fyzicky veľmi náročný. Vďaka pružnejšej panvovej oblasti je telo tak viac pripravené, aby sa dieťatko čo najideálnejšie nepolohovalo do pôrodných ciest.

Tanec odporúčame až po 12. týždni tehotenstva.

Ak máte chuť si zatancovať s Jankou, Tanec rodičiek je síce občasná akcia, avšak ozvite sa nám a vymyslíme nejaký termín pre udalosť :-).

Lektorka:  Janka Ivanecká

Orientálnemu tancu, meditačnému tancu, práci s telom žien, tehotných žien, detí, sa venujem od r. 2000, prešla som mnohými ženskými seminármi, stretnutiami, školeniami, viac o Janke sa dozviete na
www.zenskecesty.sk

profilovka-Janka-Ivanecka