Udalosti

Udalosti

 • nov
  19
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Predpôrodný kurz – ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na Predpôrodný kurz.

  Pre tehotnú ženu a nastávajúceho otecka prináša príprava na nové obdobie života aj množstvo otázok. Ak chcete získať užitočné informácie v „kocke“ a ešte aj stretnúť zopár párikov (možno nových kamarátov) prihláste sa aj vy na náš Predpôrodný kurz.


 • << november 2020 >>
  PoUtStŠtPiSoNe
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6
 • Predpôrodný kurz

  V dnešnej dobe plnej množstva rôznych informácií si rodičia v očakávaní bábätka môžu čítať články na internete, či v knihách, avšak ústne podané informácie s možnosťou sa priamo a okamžite pýtať skúsených ľudí z danej oblasti na to čo nás zaujíma je predsa stále najpraktickejšie.

  Z dôvodu dôležitosti mať informácie pred tým, než sa dvaja stanú rodičmi, sme sa rozhodli organizovať predpôrodný kurz. Je rozdelený na 8 stretnutí, ktoré vás prevedú témami tehotenstva, pôrodu, šestonedelia, starostlivosti o dieťatko a dojčením. Všetky tieto informácie sú užitočné ako pre budúcu mamku, tak aj pre otecka. Prvou časťou vás bude sprevádzať pôrodná asistentka a druhou časťou neonatologička a laktačná poradkyňa v jednom.

  kurzy rastieme s detmi predporodny kurz 2
  kurzy rastieme s detmi latkovanie 4

  Zdravé prebaľovanie

  Čakáte bábätko a uvažujete čo preň ešte do výbavičky potrebujete? Tešíte sa, že pranie látkových plienok je už „old school“ a my máme na trhu možnosti ako si to celé uľahčiť? Tak vám prezradíme, že žehlenie a vyváranie plienok sa už nenosí, ale látkové plienky áno;-). A to dokonca nie len také aké niekedy, ale aj moderné s krásnymi vzormi a motívmi. Možností a spôsobov prebaľovania do látkových plienok je dnes už veľa, a tak vás radi do tejto problematiky zasvetíme na našom kurze Zdravé prebaľovanie.

  Bezplienková komunikačná metóda (BKM)

  Počuli ste už o tom, že dieťatko ciká alebo kaká do nočníka od narodenia? A že ono to naozaj dokáže? Stretli ste sa s pojmom Bezplienková komunikačná metóda? Áno, je to tak. Nemusíme čakať na to, kým dieťatko bude sedieť, aby sme ho posadili na nočník. Nemusíme čakať na to, kým bude mať 2-3 roky a dozrelo k tomu, že sa vie samé na nočník opýtať. Ono to dokáže od počiatku. Tak ako si vie pýtať jesť, vie dať najavo, že potrebuje vylučovať.

  kurz bezplienkova metoda
  kurz satkovanie

  Nosenie dieťatka v šatke a jej viazanie

  Dieťa patrí k matke, za každých okolností, vždy a všade.

  Nosenie je pre dieťa vývinovou potrebou, ktorá potrebuje byť naplnená. Má priamy vplyv na jeho IQ, zdravý psychický aj fyzický vývin. Dieťa potrebuje fyzické a emocionálne uspokojenie a ochranu pred nebezpečím.  Je geneticky naprogramované na kontinuitu toho, čo už pozná z matkinho bruška, čiže chuť, vôňu, tlkot srdca, stálosť teploty, jej hlas. Matkina náruč, telo, jej prítomnosť je všetko, čo dieťa potrebuje.

  Kurz je zameraný na teóriu ohľadom správneho nosenia detičiek a zároveň sa na ňom učí viazať dieťatko do šatky. Učí sa úväz s názvom kríž s kapsou vo vnútri. Je to úväz využitelný na celé obdobie nosenia dieťatka od narodenia až po veľkáča.

  Viazanie šatiek pre pokročilých

  Ak si chcete zjednodušiť nosenie dieťatka pri určitých činnostiah, kedy mať ho vpredu nie je tak praktické, naučte sa viazať úväzy na bok a chrbát.

  Kurz je určený pre rodičov, ktorí už majú základnú skúsenosť s viazaním šatiek a nosením detí, a chcú získať zručnosť vo viazaní na chrbát a na bok. Niektoré úväzy na chrbát a na bok sú vhodné od narodenia, preto vek dieťatka nie je limitujúci. Ak však ešte skúsenosť s viazaním nemáte, odporúčame Vám najskôr absolvovať kurz „Nosenie dieťatka v šatke a jej viazanie“.

  kurz satkovanie pokrocili
 • Objavte svoje panvové dno

  Príďte objaviť svoje panvové dno a jeho dôležitosť pre Vás! Trápi Vás únik moču, bolestivá menštruácia alebo bolesti v krížoch? To všetko môže súvisieť s Vašim panvovým dnom. Naučíte sa jednoduchú zostavu cvikov na svaly panvového dna. Ako správne cvičiť panvové dno a nie iba zvierače. Kedy je lepšie panvové dno relaxovať a ako? Dozviete sa, ktoré životné témy a emócie súvisia s touto oblasťou a ako s nimi pracovať. Dozviete sa tiež, ako využiť panvové dno ako pumpu Vašej životnej energie a získať chuť do života.

  Panvove dno kratky popis
  tanec_rodiciek_kratke

  Prečo tancovať počas tehotenstva?

  1.Uvoľňuje stres a napätie, znižuje adrenalín, upravuje krvný tlak

  2.Uvoľňuje boky, panvu robí pružnejšou, čím pripravuje na pôrod

  3.Učí ženu dôverovať svojmu telu, dôverovať si, že vie porodiť svoje dieťa

  4.Zvyšuje sebadôveru, prehlbuje vzťah k dieťatku… k partnerovi

  5.Zvyšuje hladinu oxytocínu, čím pomáha k začiatku aj priebehu pôrodu

 • máj
  28
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Dojčenie II. ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 8. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Dojčenie II. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.


  máj
  21
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Dojčenie I. ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 7. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Dojčenie I. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.


  máj
  14
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Starostlivosť o novorodenca II. ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 6. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Starostlivosť o novorodenca II. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.


  máj
  7
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Starostlivosť o novorodenca I. ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 5. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Starostlivosť o novorodenca I. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.


  apr
  30
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Otvorene o šestonedelí ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 4. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Popôrodné obdobie-Šestonedelie. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.


  apr
  23
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Otvorene o pôrode ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 3. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Pôrod. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.


  apr
  16
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Otvorene o predpôrodnom období ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 2. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Príprava na pôrod. Stretnutie je výhradne pre ženy.


  apr
  9
  Št

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Predpôrodný kurz ONLINE

  Kurz  Milí budúci rodičia, pozývame vás na Predpôrodný kurz ONLINE.

  Pre tehotnú ženu a nastávajúceho otecka prináša príprava na nové obdobie života aj množstvo otázok. Ak chcete získať užitočné informácie v „kocke“ prihláste sa aj vy na náš ONLINE Predpôrodný kurz v malej uzavretej skupinke do 10 účastníčok.


  mar
  11
  St

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Dojčenie II.

  Kurz

  Košice

  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 8. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Dojčenie II. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.


  mar
  4
  St

  18:00
  kurzy-rastieme-s-detmi-predporodny-kurz_2

  Dojčenie I.

  Kurz

  Košice

  Milí budúci rodičia, pozývame vás na 7. stretnutie Predpôrodného kurzu prejdeme si tému Dojčenie I. Stretnutie je určené pre oboch partnerov.