Udalosti

Udalosti

 • Žiadne udalosti
 • << júl 2019 >>
  PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
 • Predpôrodný kurz

  V dnešnej dobe plnej množstva rôznych informácií si rodičia v očakávaní bábätka môžu čítať články na internete, či v knihách, avšak ústne podané informácie s možnosťou sa priamo a okamžite pýtať skúsených ľudí z danej oblasti na to čo nás zaujíma je predsa stále najpraktickejšie.

  Z dôvodu dôležitosti mať informácie pred tým, než sa dvaja stanú rodičmi, sme sa rozhodli organizovať predpôrodný kurz. Je rozdelený na 8 stretnutí, ktoré vás prevedú témami tehotenstva, pôrodu, šestonedelia, starostlivosti o dieťatko a dojčením. Všetky tieto informácie sú užitočné ako pre budúcu mamku, tak aj pre otecka. Prvou časťou vás bude sprevádzať pôrodná asistentka a druhou časťou neonatologička a laktačná poradkyňa v jednom.

  kurzy rastieme s detmi predporodny kurz 2
  kurzy rastieme s detmi latkovanie 4

  Zdravé prebaľovanie

  Čakáte bábätko a uvažujete čo preň ešte do výbavičky potrebujete? Tešíte sa, že pranie látkových plienok je už „old school“ a my máme na trhu možnosti ako si to celé uľahčiť? Tak vám prezradíme, že žehlenie a vyváranie plienok sa už nenosí, ale látkové plienky áno;-). A to dokonca nie len také aké niekedy, ale aj moderné s krásnymi vzormi a motívmi. Možností a spôsobov prebaľovania do látkových plienok je dnes už veľa, a tak vás radi do tejto problematiky zasvetíme na našom kurze Zdravé prebaľovanie.

  Bezplienková komunikačná metóda (BKM)

  Počuli ste už o tom, že dieťatko ciká alebo kaká do nočníka od narodenia? A že ono to naozaj dokáže? Stretli ste sa s pojmom Bezplienková komunikačná metóda? Áno, je to tak. Nemusíme čakať na to, kým dieťatko bude sedieť, aby sme ho posadili na nočník. Nemusíme čakať na to, kým bude mať 2-3 roky a dozrelo k tomu, že sa vie samé na nočník opýtať. Ono to dokáže od počiatku. Tak ako si vie pýtať jesť, vie dať najavo, že potrebuje vylučovať.

  kurz bezplienkova metoda
  kurz satkovanie

  Nosenie dieťatka v šatke a jej viazanie

  Dieťa patrí k matke, za každých okolností, vždy a všade.

  Nosenie je pre dieťa vývinovou potrebou, ktorá potrebuje byť naplnená. Má priamy vplyv na jeho IQ, zdravý psychický aj fyzický vývin. Dieťa potrebuje fyzické a emocionálne uspokojenie a ochranu pred nebezpečím.  Je geneticky naprogramované na kontinuitu toho, čo už pozná z matkinho bruška, čiže chuť, vôňu, tlkot srdca, stálosť teploty, jej hlas. Matkina náruč, telo, jej prítomnosť je všetko, čo dieťa potrebuje.

  Kurz je zameraný na teóriu ohľadom správneho nosenia detičiek a zároveň sa na ňom učí viazať dieťatko do šatky. Učí sa úväz s názvom kríž s kapsou vo vnútri. Je to úväz využitelný na celé obdobie nosenia dieťatka od narodenia až po veľkáča.

  Viazanie šatiek pre pokročilých

  Ak si chcete zjednodušiť nosenie dieťatka pri určitých činnostiah, kedy mať ho vpredu nie je tak praktické, naučte sa viazať úväzy na bok a chrbát.

  Kurz je určený pre rodičov, ktorí už majú základnú skúsenosť s viazaním šatiek a nosením detí, a chcú získať zručnosť vo viazaní na chrbát a na bok. Niektoré úväzy na chrbát a na bok sú vhodné od narodenia, preto vek dieťatka nie je limitujúci. Ak však ešte skúsenosť s viazaním nemáte, odporúčame Vám najskôr absolvovať kurz „Nosenie dieťatka v šatke a jej viazanie“.

  kurz satkovanie pokrocili
 • Objavte svoje panvové dno

  Príďte objaviť svoje panvové dno a jeho dôležitosť pre Vás! Trápi Vás únik moču, bolestivá menštruácia alebo bolesti v krížoch? To všetko môže súvisieť s Vašim panvovým dnom. Naučíte sa jednoduchú zostavu cvikov na svaly panvového dna. Ako správne cvičiť panvové dno a nie iba zvierače. Kedy je lepšie panvové dno relaxovať a ako? Dozviete sa, ktoré životné témy a emócie súvisia s touto oblasťou a ako s nimi pracovať. Dozviete sa tiež, ako využiť panvové dno ako pumpu Vašej životnej energie a získať chuť do života.

  Panvove dno kratky popis
  tanec_rodiciek_kratke

  Prečo tancovať počas tehotenstva?

  1.Uvoľňuje stres a napätie, znižuje adrenalín, upravuje krvný tlak

  2.Uvoľňuje boky, panvu robí pružnejšou, čím pripravuje na pôrod

  3.Učí ženu dôverovať svojmu telu, dôverovať si, že vie porodiť svoje dieťa

  4.Zvyšuje sebadôveru, prehlbuje vzťah k dieťatku… k partnerovi

  5.Zvyšuje hladinu oxytocínu, čím pomáha k začiatku aj priebehu pôrodu

 • jan
  16
  St

  18:00
  ilustr kurz predporodny mala

  Predpôrodný kurz

  Kurz

  Košice

  Milí budúci rodičia, pozývame vás na Predpôrodný kurz.

  Pre tehotnú ženu a nastávajúceho otecka prináša príprava na nové obdobie života aj množstvo otázok. Ak chcete získať užitočné informácie v „kocke“ a ešte aj stretnúť zopár párikov (možno nových kamarátov) prihláste sa aj vy na náš Predpôrodný kurz.

  „Balíček“ 8 stretnutí obnáša:

  • 2 skúsené lektorky
  • podporné materiály na samoštúdium (v tlačenej aj elektronickej podobe)
  • príjemné prostredie
  • malé občerstvenie na každom stretnutí
  • 2 stretnutia určené výhradne pre ženy a jedno stretnutie výhradne pre mužov
  • možnosť na polovicu stretnutí prizvať aj budúcich starých rodičov:-)

  Každý absolvent nášho kurzu má možnosť pridať sa do uzavretej podpornej skupiny na facebooku určenej pre absolventov našich kurzov, ktorej súčasťou sú aj naše lektorky.

   


  dec
  20
  Št

  17:00
  IF šatkovanie začiatočník

  Nosenie dieťatka v šatke a jej viazanie

  Workshop

  Košice

  Nosenie dieťatka je pre niekoho moderné, pre iného milé, pre ďalšieho dokonca nezdravé. Určite sa stretnete s rôznymi názormi. Avšak ako to cítite práve vy? Láka vás nosenie svojho dieťatka pri srdiečku aj po tom čo príde k nám na svet? Potrebujete si v tejto oblasti rozšíriť vedomosti a rovno sa aj naučiť viazať dieťatko do šatky? Tak presne pre vás je náš kurz.


  dec
  17
  Po

  17:15
  ilustr kurz predporodny mala

  Dojčenie

  Kurz

  Košice

  Stretnutie je súčasťou rozbehnutého Predpôrodného kurzu, avšak môžete sa pridať len na Vami vybrané témy. Venovať sa budeme téme Dojčenie. Stretnutie bude nabité užitočnými informáciami a bude mať rozsah cca 4 hodiny. Je na ňom priestor na otázky. Partneri aj budúci starí rodičia sú na kurze vítaní. Témou vás prevedie lekárka s praxou na neonatológii a laktačná poradkyňa MUDr. Ivka Kušnierová.

   

  Obsah stretnutia:

  • čo sa o dojčení bežne nehovorí a ako začať, aby bolo dojčenie úspešné. Polohy pri dojčení, ako často a ako dlho dojčiť, ako spoznať, či dieťatko naozaj pije…
  • najčastejšie otázky o dojčení, starostlivosť o bradavky, riešenie niektorých ťažkostí, ktoré sa pri dojčení môžu vyskytnúť: čo ak sa dieťatko neprisáva, ak sú prsia veľmi naliate, ak je mliečka menej, ak treba dokrmovať, ak je dieťatko plačlivé, ak bolia bradavky…

  dec
  13
  Št

  17:00
  IF bezplienkovka

  Bezplienková komunikačná metóda (BKM)

  Kurz

  Košice

  Viete ako človeka poteší, keď dá novorodeniatko nad misku a ono sa do nej vyciká? Znie to zvláštne? A či banálne? No tých, ktorý to skúsili a rozhodli sa praktizovať každodenne so svojimi bábätkami je už aj na Slovensku dosť. Pridajte sa aj vy a príďte sa dozvedieť viac na náš kurz Bezplienkovej komunikačnej metódy.


  dec
  12
  St

  17:00
  ilustr kurz predporodny mala

  Starostlivosť o novorodeniatko

  Kurz

  Košice

  Stretnutie je súčasťou rozbehnutého Predpôrodného kurzu, avšak môžete sa pridať len na Vami vybrané témy. Venovať sa budeme téme Starostlivosť o novorodeniatko. Stretnutie bude nabité užitočnými informáciami a bude mať rozsah cca 4 hodiny. Je na ňom priestor na otázky. Partneri aj budúci starí rodičia sú na kurze vítaní. Témou vás prevedie lekárka s praxou na neonatológii a laktačná poradkyňa MUDr. Ivka Kušnierová.

  Obsah stretnutia:

  • nová bytosť s nami, ako jej porozumieť, prvé minúty a hodiny života, čo je dôležité vedieť počas pobytu v pôrodnici.
  • vnímavá starostlivosť, prvé dni doma, praktické rady pre pohodový život s dieťatkom – kúpanie, spánok, starostlivosť o pupček, kedy na prechádzku, starostlivosť o pokožku dieťatka, čo s kolikou a refluxom, ako vplýva strava mamky na dieťatko, ako dieťatko utíšiť…

  nov
  22
  Št

  17:00
  IF látkovanie

  Zdravé prebaľovanie

  Kurz

  Košice

  Spríjemnite si prvé obdobie života dieťatka „látkovkami“. Pokožka v nich dýcha, krásne dizajny lahodia oku a ešte aj príroda sa vám poďakuje. Príďte sa dozvedieť viac o moderných spôsoboch prebaľovania do látkových plienočiek na náš kurz Zdravé prebaľovanie.


  nov
  22
  Št

  9:30
  ilustr kurz satkovanie mala

  Viazanie šatiek pre pokročilých

  Workshop

  Košice

  Viažete svojho drobca do šatky ale úväz dopredu už nie je vždy praktický? Zišlo by sa pri určitých činnostiach prehodiť dieťatko na bok či chrbát? Príďte sa naučiť viazať nové úväzy na náš kurz.


  nov
  21
  St

  18:00
  ilustr kurz predporodny mala

  Šestonedelie – Cesta k s/pokojnému materstvu

  Kurz

  Košice

  Stretnutie je súčasťou rozbehnutého Predpôrodného kurzu. Venovať sa budeme téme Šestonedelie. V prípade, že vás zaujíma iba táto časť, prihláste sa na ňu. Stretnutie má cca 2,5 hodiny a je na ňom priestor na otázky. Partner je na kurze vítaný.

   

  21.11. 2018 (streda od 18tej)

  Šestonedelie – Cesta k s/pokojnému materstvu

  • Fyzické zmeny po pôrode;
  • Oddych, pokoj, výživná strava a dôvera okolia;
  • Dieťa ako súčasť matky aj po pôrode;
  • Žena sa stáva matkou, pár rodinou;
  • Bežné problémy a ako na ne

  (Evka Sokirková)


  nov
  14
  St

  18:00
  ilustr kurz predporodny mala

  Cesta k s/pokojnému pôrodu II.

  Kurz

  Košice

  Milá žena, vezmi muža a príď na kurz:-). Venovať sa budeme téme Pôrod. Stretnutie je súčasťou rozbehnutého Predpôrodného kurzu, má cca 2,5 hodiny a je na ňom priestor na otázky.

  14.11.2018 (streda od 18tej)

  Cesta k s/pokojnému pôrodu II.

  • Kedy sa to celé začne a ako? Ako pomôcť, keď žena prenáša…;
  • 4 doby pôrodné;
  • Výber polohy pri pôrode, úľavové metódy;
  • Štandardný pôrod v pôrodnici – ako si ho čo najviac spríjemniť;
  • Bežné problémy a ako na ne…

  Stretnutím vás bude sprevádzať vyštudovaná pôrodná asistentka s praxou a mamka troch detí Bc. Evka Sokirková.

  Na tomto stretnutí sú budúci ockovia vítaní! V prípade, že k pôrodu chcete vziať ako sprievodnú osobu sestru, mamku…a by jej pomohlo vypočuť si tieto informácie, vezmite na stretnutie pokojne namiesto partnera ju;-).


  nov
  7
  St

  18:00
  ilustr kurz predporodny mala

  Cesta k s/pokojnému pôrodu I. a II.

  Kurz

  Košice

  Stretnutia sú súčasťou rozbehnutého Predpôrodného kurzu. Venovať sa budeme téme Pôrod. V prípade, že vás zaujíma iba táto časť, prihláste sa na ňu. Obe stretnutia majú 2,5 hodiny a je na nich priestor na otázky.

   

  7.11. 2018 (streda od 18tej)

  Cesta k s/pokojnému pôrodu I.

  • Ako pripraviť a povzbudiť telo aj myseľ;
  • Materská dovolenka;
  • Výber miesta pôrodu, pôrodné prianie;
  • Podporná osoba pri pôrode – áno či nie?;
  • Poradne u lekára/PA/v pôrodnici..

  Stretnutie určené výlučne pre ženy.

  (Evka Sokirková)

   

  14.11.2018 (streda od 18tej)

  Cesta k s/pokojnému pôrodu II.

  • Kedy sa to celé začne a ako? Ako pomôcť, keď žena prenáša…;
  • 4 doby pôrodné;
  • Výber polohy pri pôrode, úľavové metódy;
  • Štandardný pôrod v pôrodnici – ako si ho čo najviac spríjemniť;
  • Bežné problémy a ako na ne…

  Na tomto stretnutí sú budúci ockovia vítaní;-).

  (Evka Sokirková)