Základný kurz nosenia dieťatka v šatke

 

viac-kurz-satkovanie-na-vyskuDieťa hľadá matku nie len kvôli jedlu, ale aj pre potrebu blízkosti, lásky a bezpečia. Tieto (a ďalšie) potreby dieťa od narodenia dokáže komunikovať. A matka im inštinktívne dokáže porozumieť a napĺňať. Na ceste porozumenia však máme množstvo odporúčaní a kultúrnych stereotypov v starostlivosti o novorodené a malé deti. Synchronicita cyklov a vzájomné prepojenie sa s dieťatkom bývajú častokrát narušené. Či už vplyvom rôznych okolností počas pôrodu, alebo množstvom rôznych informácií a rád z prostredia, ktoré potom dostávajú prednosť pred skutočnými potrebami niekoho z diády matka – dieťa. Je teda pochopiteľné, že môže prísť zmätok v tom, ako k starostlivosti pristupovať.

 

Základný kurz nosenia dieťatka v šatke sa zameriava predovšetkým na podporu kompetencií ženy – matky v čítaní skutočných potrieb jej (novorodeného) dieťatka.

 

Vychádzame z poznania, že svoje deti nosia všetky matky. Viac, alebo menej. Či už používajú šatku, nosič alebo náruč. Šatka je len jeden z nástrojov, ktorý nám fungovanie v každodennej realite uľahčuje.

 

Obsah kurzu:

 

Na kurze vás naučíme naviazať šatku, základné teoretické poznatky a východiská ohľadom nosenia, ukážeme si mnohé tipy a triky ako nosiť a dojčiť svoje dieťatko v šatke.

 

No jeho hlavným obsahom je sprostredkovanie skúseností aj vedeckých poznatkov o našich bazálnych biologických potrebách, ktoré máme ako druh naprieč všetkými kultúrami.

 

Kurz povedie psychologička a poradkyňa nosenia detí Zuzana Šimková Péliová.

 

“Mojim cieľom je podporiť porozumenie medzi dieťatkom a matkou. Naučiť sa význam určitého chovania u dieťatka, objasniť úlohu vrodených reflexov, nachádzať súvislosti v správaní v každodenných situáciách. Budeme sa venovať neurohormonálnemu nastaveniu konkrétneho obdobia, objasníme si biochemickú podstatu prepojenia sprostredkovaného fyzickou blízkosťou a jej efekt na každodenné fungovanie s bábätkom.”

 

Kurz vás podporí v dôvere vo váš úsudok a v schopnosti rozoznávať skutočné potreby Vás a Vášho dieťatka. Jeho cieľom nie je iba naviazanie dieťatka na tele, ale porozumenie významu potreby fyzickej blízkosti, pochopenie aktuálnych potrieb, ktoré dieťatko komunikuje a nachádzanie riešení situácií, ktoré sú pre vás aktuálnou realitou.

 

Budeme sa taktiež venovať témam pôrodu, bondingu, vzťahovej väzby, šestonedelia, bezplienkovej komunikačnej metódy a prirodzeného dojčenia. Nejde totiž o izolované metódy, ktoré by bolo možné exaktne aplikovať, ale realitu, ktorú nie je možné jednoznačne vyšpecifikovať na izolované oblasti. Všetky spomenuté témy sú súčasťou jedného prepojeného celku.

 

Kurz je primárne určený tehotným mamičkám a rodičom s malými deťmi do 6 mesiacov. Pre staršie deti odporúčame kurz Viazanie šatiek pre pokročilých.

 

PRIHLÁSIŤ SA na aktuálne pripravovaný KURZ.

 

V prípade záujmu o DARČEKOVÝ POUKAZ na kurz pre blízkeho nás kontaktujte na kurzy@rastiemesdetmi.sk.

 

Prečítajte si odporúčania od našich absolventov kurzu.

 

O lektorke:

 

viac-lektorka-Zuzka_Simkova-viazanie-_pokrociliMgr. Zuzana Šimková Péliová

Psychologička, matka troch synov. Osobne sa venujem témam attachementu, kontaktnému a vzťahovému rodičovstva, témam prirodzeného pôrodu, materstva ako prirodzenej súčasti života rodiny, ako míľnik v sebarozvoji a naplnení. Absolventka kurzu pre lektorky nosenia detí „V bavlnce“ (2014). Kurzom a osobným poradenstvám sa venujem od roku 2011. Momentálne nosím svoje tretie dieťa od narodenia.