Vyštudovala ekológiu, chémiu a učiteľstvo chémie. Vždy ju bavilo robiť niečo prospešné, preto popri škole bola roky aktivistkou v neziskovej organizácii na ochranu životného prostredia. Po ukončení doktorátu začala podnikať a založila pobočku českej spoločnosti s prírodnými a ekologickými vecičkami pod názvom Brána k deťom v Košiciach. Súčasťou filozofie obchodíka je šíriť povedomie o prínosných témach rodičovstva a zdravého životného štýlu. Preto pravidelne organizuje kurzy v tejto oblasti.
Sme OZ zamerané na edukáciu detí i dospelých a ich celkový osobnostný rozvoj, podporovanie životného štýlu vedúceho k šetrnému a zodpovednému prístupu a úcte k prírode, poskytovanie zmysluplného trávenia voľného času, zvyšovanie kvality života komunity, vytváranie podmienok a zázemia pre cestovný ruch s cieľom pozitívnej propagácie lokality. Jednotliví členovia rady majú za sebou skúsenosti z prípravy a realizácií projektov v spomínaných oblastiach, lektorovania seminárov, poradenstva v oblasti environmentálnej výchovy, životného štýlu, trvaloudržateľného života.
Som veterinárna lekárka, ktorej sa začatím materskej dovolenky obrátil život naopak. Stala som sa nielen matkou syna Filipa, majiteľkou a zakladateľkou značky Vawa, ale aj koordinátorkou Medzinárodného týždňa nosenia detí v Košiciach (2016).
Život v pohybe, to ma momentálne vystihuje najviac a nosenie môjho dieťatka je jeho súčasťou. Umožňuje mi aktívne rodičovstvo a život s minimálnym obmedzením. Som veľmi rada, že môžem pracovať na tak skvelom projekte, ktorý pomáha rodinám zorientovať sa, selektovať prijaté informácie, ale hlavne vnímať svoje deti srdcom.
Eviana prebúdza v ľuďoch schopnosť usporiadať všetko tak, aby život bol v harmónii.
Venuje sa jednotlivcom, skupinám a komunitám, ktoré sa starajú o deti a mládež a ktoré majú odvahu a chuť robiť vo svojich životoch a vo svojom okolí zmeny vo vzťahu k životnému prostrediu a zodpovednému správaniu sa.
Eviana motivuje, inšpiruje, napomáha takýmto zmenám, ponúka nové a zaujímavé riešenia. Jej portfólio je vytvorené produktmi „ušitými na mieru“ podľa potrieb, predstáv a očakávaní cieľových skupín. Eviana chodí za svojimi klientmi a sprevádza ich počas celého procesu zmeny.
Nápad zorganizovať festival sa vyvinul z myšlienky Lenky Elečkovej ešte viac šíriť zaujímavé a podnetné témy medzi rodičov a ľudí, ktorí majú chuť rozšíriť si obzory, dozvedieť sa niečo zaujímavé a obohacujúce. Keďže v tej dobe študovala Sokratov inštitút, festival Rastieme s deťmi sa stal jej ročníkovou prácou (tzv. mikroprojektom). Festival mal úspech a preto je tu pre vás jeho druhý ročník 😉